آژانس استخدام – اداره کاریابی  چیست؟

آژانس استخدام – اداره کاریابی  به عنوان یک واسطه بین یک سازمان است که به دنبال  کار تخصصی کسی و فردی است که به دنبال یک کار میگردد. مجموعه نمایندگان بازار کار و کارفرمایان با منابع متعدد خدماتی- بانکهای اطلاعاتی بازار کار – روزنامه ها و اسناد مشتمل بر انواع قرارداد و مدرسین متبهر جهت آموزشهای لازم. بانکها و منابع کاریابی و اطلاع رسانی الکترونیکی نیز در دسترس میباشد که کارشناس نقش هدایت کارجو را بعهده داشته و قادر به پاسخگوئی تخصصی میباشند.

  • آژانس کاریابی چگونه کار می کند؟

آژانس های استخدام در رویکرد خود به نیروی اشتغال  متفاوت میباشند -  اما الگوی کلی به شرح زیر است:

یک شرح شغل از سازمان یا کارفرما به کاریابی میرسد. کاریابی پس از اعلان عمومی به افرادی که در عضویت شبکه اجتماعی او میباشند این موقعیت  را ارسال میکند.

در زمان کوتاهی - تماسها اغاز میشود - رزومه ها دریافت میشود - کاور لتر ها و یک کارشناس اشتغال آنها را بررسی و در لیست انتظار مصاحبه میگذارد. این سازمان افراد مورد نظر خود را از انتخاب CV را انتخاب کرده و جهت یک مصاحبه نهائی با کارفرما  هماهنگی لازم را انجام میدهد.

  • با استفاده از عضویت در یک آژانس کاریابی  چه اخباری دریافت میکنیم؟

با استفاده از اطلاعات یک سازمان کاریابی می توانید به مجموعه ای از ابزارهای مفید در جستجوی کار در مناطق و زمینه های کاری متنوعی بیش روزنامه ها و سایتهای اشتغال دسترسی داشته باشید. نهادها اغلب اطلاعات کاملی از کارفرمای خود را به طوری که نیاز کارجو را بر آورده سازد به این مراکز کاریابی ارائه مینمایند. کارجو به این ترتیب قبل از مصاحبه خد را آماده میکند. کاریابی دعوت شما را برای یک جلسه با سازمان مربوطه و راهنمایی های لازم در مورد آنچه درخواست کرده را ارائه میکند.این اطلاعات شامل به اشتراک گذاری اطلاعات در مورد تاریخ و فرهنگ سازمان و خصوصیات مشاغل مربوطه است. کارفرما می تواند انتخاب کارجو را در مرحله اول اعلام کند و یا حتی آنرا به مذاکره و به مراحل بعد از مصاحبه معوق کند.

  • چگونه می توانم رزومه خود را در یک کاریابی به امانت بگذارم و اطلاعات کارفرمایان را دریافت کنم؟

اگر شما علاقه مند به استفاده ازاطلاعات یک آژانس استخدامی هستید به عنوان بخشی از جستجوی حرفه ای شما شما معمولا نیاز به ملاقات با کارشناس فنی اشتغال آژانس کاریابی هستید. کارشناس اشتغال کلیه مصاحبه های تخصصی را بصورت تلفنی برای افرادی که خارج از کشورند انجام داده و امکان مشاوره رودرو را برای ساکنین حوزه جغرافیائی یکسان پشتیبانی میکند.در ملاقات با کارشناس بحث در مورد سوابق شغلی و کلیه مشاغل مرتبط و همچنین اهداف شغلی خود را با جزئیات در فرم یک رزومه یا CV در اختیار اداره کاریابی یا آژانس میگذارید.

موفقیت در کاریابی به طور کامل به تجربیات کاری شما بستگی دارد و اینکه آیا منطبق بر الزامات در شرح شغل و نیز در بازار کار به نظر می رسد. به منظور بهبود شانس خود در کاریابی و قرار گرفتن در Short-listed و حظور در مصاحبه از بکار گیری الفاظ و تجربیات کار آمد دریغ نکنید و امور مشابه و اجمالی را بسته به نوع هر کار حذف کنید. اهمیت رزومه در نمایش توان کار آمدی شماست.

  • آیا می توانم در بیش از یک سایت با  آژانس استخدامی ثبت نام کنم؟

بله. هیچ قانونی وجود ندارد که بگوید شما باید در فقط ا یک ازانس کاریابی ثبت نام کنید. همواره از کلیه کاریابان بخواهید در زمان اعلام رزومه شما به کارفرما شما را در جریان امر بگذارد و خود را هر لحظه برای انجام مصاحبه های تلفنی با کارفرماهای متعدد آماده بسازید. در اینحالت یک رزومه جامع خیلی توانمند خواهد بود . بهتر است رزومه برای اینگونه افراد بر اساس توانمندی شان تنظیم شود تا بر اساس سوابق اشتغال . همواره از نماینده آژانس خود بخواهید که به شما نام سازمان و تاریخ ارسال اطلاعات به هر کارفرما را اعلام نماید.

  • آیا من مجبور به پرداخت به ثبت نام برای یک آژانس استخدام هستم؟

بسیار به ندرت. اکثر سازمان ها باید برای نگه داشتن CV خود در پایگاه داده های خود استراتژی خاصی به کار میگیرند ولی معمولا، آژانس یک هزینه به کارفرما میپردازد تا موقعیت هائی را به رزرو شرکت خود داشته باشد. در کشور های مختلف این مبلغ تا قبل از مصاحبه رو در رو از کارجو اتخاذ میشود که میتواند همان حق بیمه یا مالیات موقعیت شغلی محفوظ شده باشد. قسمت دریافتی و یا حق الزحمه کاریابی مستندا درصدی از حقوق کارجو ست که بر اساس قراداد میتواند بصورت یک مبلغ متغیر یا یک مبلغ ثابت باشد.

آژانس های استخدام

از ویکیپدیا، دانشنامه آزاد - تحقیق در مورد آژانسهای کاریابی

روزنامه نگار نلی بلای

آژانس استخدام سازمانی که با کارفرمایان به کارکنان است. در تمام کشورهای توسعه یافته است یک آژانس اشتغال دولتی و شرکت های خصوصی متعدد که همچنین به عنوان آژانس های کاریابی عمل وجود دارد.

آژانس های کاریابی عمومی

یکی از قدیمی ترین منابع یک سازمان اشتغال عمومی در سال 1650 بود، زمانی که هنری رابینسون پیشنهاد "دفتر آدرس " که کارفرمایان به کارگران، لینک کنید. [1] در پارلمان بریتانیا این پیشنهاد را رد کرد، اما خود او باز چنین کسب و کار ، اگر چه کوتاه مدت بود. [2]

از آغاز قرن بیستم، هر کشور توسعه یافته یک سازمان اشتغال عمومی به عنوان راهی برای مبارزه با بیکاری و کمک به پیدا کردن کار به مردم ایجاد کرده است.

در انگلستان آژانس برای اولین بار در لندن آغاز شد ، از طریق اداره کار (لندن) قانون 1902 ، و پس از آن در سراسر کشور رفت، جنبش توسط دولت لیبرال از طریق باعث مبادلات کار قانون 1909 . ارائه عمومی در حال حاضر از کار بدنبال کمک باشید جاب سنتر پلاس نامیده می شود .

در ایالات متحده، یک برنامه فدرال خدمات اشتغال در نورد در معامله جدید . قانون اولیه نامیده می شد، قانون واگنر-Peyser از سال 1933 و اخیرا خدمات کار از طریق مراکز یک مرحله ای ایجاد شده توسط اتفاق می افتد قانون سرمایه گذاری نیروی کار از سال 1998 است.

آژانس های کاریابی خصوصی

اولین آژانس های استخدام خصوصی در ایالات متحده افتتاح شد توسط Fred وینسلو که آژانس مهندسی در سال 1893 افتتاح شد. [ نیازمند منبع ] بعد از آن بخشی از استخدام عمومی شرکت که او نیز صاحب خانه پاک بازرگانان (برآورد 1902) شد. یکی دیگر از قدیمی ترین سازمان های توسعه داده شد کاترین فلتون به عنوان پاسخ به مشکلات در آورده زلزله 1906 سان فرانسیسکو و آتش.

بسیاری از سازمان های موقت در حرفه ای خاص یا زمینه کسب و کار، مانند حسابداری ، مراقبت های بهداشتی ، فنی ، یا منشیگری .

وضعیت حقوقی

برای بسیاری از قرن بیستم، آژانس های کاریابی خصوصی اشخاص شبه غیر قانونی تحت نظر گرفته شد حقوق بین الملل [ نیازمند منبع ]. سازمان بین المللی کار به جای استقرار آژانس های استخدام عمومی نامیده می شود. برای جلوگیری از شیوه های سوء استفاده از سازمان های خصوصی، آنها یا به طور کامل لغو شد، یا شدیدا تنظیم شده است. در بسیاری از کشورها آنها قانونی است اما تنظیم هستند.

احتمالا قضاوت مخالف در مورد دادگاه عالی ایالات متحده به نام الهام گرفته آدامز در مقابل تنر ، اولین توصیه همیشه سازمان بین المللی کار در هزینه هدف سازمان شارژ شد. توصیه بیکاری 1919 (NO.1)، هنر. 1 نامیده می شود برای هر عضو به،کنوانسیون بیکاری، سال 1919، هنر. 2 به جای مورد نیاز جایگزین،

در سال 1933 هزینه شارژ آژانس های کاریابی کنوانسیون (No.34) به طور رسمی برای لغو نامیده می شود. استثنا بود اگر سازمان های دارای مجوز شد و مقیاس هزینه در پیش مورد موافقت قرار گرفت. در سال 1949 کنوانسیون تجدید نظر شده (No.96)

کنوانسیون آژانس های کاریابی خصوصی، 1997 (No.181)

آژانس های کاریابی قانون 1973 ،

یا در آلمان در زیر Arbeitnehmerüberlassungsgesetz ( قانون استخدام کارمنداز سال 1972).

استخدام اجرایی

شرکت اجرایی یک نوع از آژانس استخدامی که متخصص در استخدام کارکنان اجرایی برای شرکت در مدت industries.This های مختلف ممکن است به شرکت کاریابی مشاوره که به اتهام نامزدهای کار یک هزینه و چه کسی اعمال می شود در تخصص اواسط به بالا مدیران سطح. در ایالات متحده، برخی از ایالت ها نیاز به شرکت های کاریابی مشاوره به عنوان آژانس های کاریابی دارای مجوز.

برخی از استخدام شخص ثالث خود به خود کار می کنند، در حالی که برخی دیگر از طریق آژانس فعالیت می کنند، اقدام به عنوان تماس مستقیم بین شرکت های مشتری و متقاضیان کار آنها جذب. آنها می توانند در تخصص های روابط مشتری (فروش و یا توسعه کسب و کار)، در پیدا کردن نامزد (استخدام یا منابع)، و یا در هر دو منطقه است. اکثر استخدام تمایل به تخصص در هر دو دائم، تمام وقت، مستقیم استخدام مواضع و یا در موقعیت های قرارداد، اما گاهی اوقات در هر دو. در انتساب اجرایی، شرکت کارکنان به دست آوردن مشتری - فرد در حال استخدام - شرکت جستجو پرداخت آن هزینه .

عامل اجرایی

عامل اجرایی یک نوع از آژانس است که نشان دهنده مدیران به دنبال سمت های اجرایی ارشد که اغلب unadvertised شده است. در انگلستان، تقریبا در تمام موقعیت ها تا 125،000 پوند (199،000 $) یک سال آگهی و 50٪ از جای خالی پرداخت £ 125،000 - £ 150،000 آگهی. با این حال 5٪ از پوزیشن های که پرداخت بیش از £ 150،000 (با استثنای بخش عمومی) آگهی و در دامنه حدود 4،000 استخدام اجرایی در انگلستان هستند. [3] در اغلب چنین نقش unadvertised به حفظ اعتماد به نفس ذینفعان و برای غلبه بر عدم قطعیت داخلی. عامل اجرایی مختلف سر شکارچیان و یا استخدام که داده شده است مختصر در به دنبال یک نامزد را تشخیص دهد. اجرایی ارشد به طور معمول به یک بازیگر پرداخت پرداخت عامل هزینه در یک مد مشابه عامل استعداد . در حالی که آژانس های کاریابی قانون 1973 آژانس های کاریابی ممنوع شارژ در انگلستان، در نوامبر 2008، بند (4)، از عمل وجود داشت اصلاح اروپا (ج 35)، در بخش 9 (بازرسی). [4]

همچنین نگاه کنید به

یادداشت ها

  1. ^ مارتینز، توماس (1976-1912). بازار انسان: یک سؤال از آژانس های کاریابی خصوصی . ناشران معامله. ص. 13 شابک 978-0-87855-094-4 . بازدید در تاریخ 28 سپتامبر 2011.
  2. ^ قرن نوزدهم و پس از . لئونارد اسکات منشور. شرکت 1907. ص. 795.
  3. ^ مجله IR. "چگونه می توانم به فرصتهای شغلی unadvertised برای موقعیت های ارشد شیر؟" ، مجله IR، 6 اوت، 2010، دیده شده در آوریل 12، 2010
  4. ^ پارلمان انگلستان است. "بیل استخدام" پارلمان انگلستان صورت جلسات رسمی پارلمان انگلیسی روزانه، نوامبر 2008، آوریل 12، 2011.